Průměrná cena nového bytu v Praze dosahovala v polovině roku 61 805 korun za metr čtvereční. Oproti předchozímu čtvrtletí poklesla o 2,3 procenta. To představuje průměrně úsporu bezmála 210 tisíc korun. Uvedla to ve středu společnost Trigema. V meziročním srovnání však nové byty zdražily o 1,2 procenta.

HNBYZNYS NA TWITTERU

Byznysovou rubriku Hospodářských novin  najdete také na Twitteru.

Proti tomu v Brně mezi prvním a druhým čtvrtletím letošního roku průměrná cena nových bytů vzrostla na 56 500 korun za metr čtvereční včetně DPH. Stejně jako v případě údajů Trigemy se jedná o ceny, které jsou uvedené v inzerci, a tudíž se od skutečných mohou lišit.

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.