Obchodování na aténské akciové burze se neobnovilo, uvedl podle agentury Reuters nejmenovaný vysoce postavený činitel řeckého regulátora pro trhy s cennými papíry. Úřady podle něj nadále čekají na příslušný ministerský výnos. Aténský akciový trh je zavřený už měsíc.

HNBYZNYS NA TWITTERU

Byznysovou rubriku Hospodářských novin  najdete také na Twitteru.

"Trh se neotevře a čekáme na ministerský dekret. Jakmile bude vydán, může se sejít rada pro kapitálové trhy," sdělil podle Reuters nejmenovaný činitel.

Akciová burza v Aténách (ASE) byla spolu s řeckými bankami uzavřena 29. června, a to v důsledku řecké dluhové krize. Banky se znovu otevřely před týdnem v pondělí, výběry peněz z účtů ale zůstaly omezeny.

Evropská centrální banka (ECB) dala v úterý Řecku zelenou k tomu, aby obnovilo obchodování na burze. Na transakce zahraničních investorů by se podle doporučení ECB žádná omezení vztahovat neměla. Domácí investoři budou moct kupovat akcie za finanční prostředky, které drží v hotovosti; ze svých účtů v řeckých bankách si peníze na nákup akcií podle plánu schváleného ECB nebudou smět vybrat, napsal Reuters.

Předseda řecké komise pro kapitálové trhy Konstantinos Botopulos v úterý řekl, že obchodování na aténské akciové burze se obnoví ve středu nebo ve čtvrtek.

Související
Newsletter

Byznys podle HN

Nechcete, aby vám uniklo to nejdůležitější?

Pro naše čtenáře připravujeme každý týden newsletter o byznysu a finančních trzích. Stačí zde zadat svůj email a každý pátek od nás dostanete souhrn událostí, které byste neměli minout. A přidáme osobní tipy čtyř osobností newsroomu Hospodářských novin. Píše Martin Jašminský, Luděk Vainert, Luboš Kreč a Petr Kain.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů a zasíláním obchodních sdělení, více informací ZDE. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru