V zajišťování plateb kartami pro obchodníky se v Česku připravuje první velká změna. Rakouská Erste Group, která vlastní Českou spořitelnu, v pondělí potvrdila, že uzavřela smlouvu s předním světovým poskytovatelem služeb v oblasti platebních technologií - společností Global Payment - o založení společného podniku.

Ten bude v České republice, Rumunsku a na Slovensku přijímat a zpracovávat platební karty pro obchodníky čili zajišťovat jim takzvaný acquiring.

Jde o jeden z dopadů evropské regulace, která sjednotí a sníží od 9. prosince mezibankovní poplatky z plateb kartami a otevře trh mezinárodním společnostem.

Zajišťování plateb kartami obchodníkům kromě České spořitelny v tuzemsku provádějí další čtyři banky - ČSOB, Komerční banka, UniCredit Bank a Raiffeisenbank. Podle informací z trhu některé z nich také řeší přeskupení této služby a spolupráci s mezinárodními společnostmi. Naopak banka Fio se ji nově sama chystá svým klientům od podzimu nabídnout.

"Banky v jednotlivých zemích v partnerství s Global Payments získaly silného nadnárodního partnera, díky kterému zachovají vysoký standard služeb pro obchodníky i klienty, a navíc do budoucna zajistí výhody a přístup k nejnovějším světovým trendům, inovacím či novým technologiím," uvedla ve zprávě Erste Group.

Zatím jste si přečetli 30 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.
Newsletter

Byznys podle HN

Nechcete, aby vám uniklo to nejdůležitější?

Pro naše čtenáře připravujeme každý týden newsletter o byznysu a finančních trzích. Stačí zde zadat svůj email a každý pátek od nás dostanete souhrn událostí, které byste neměli minout. A přidáme osobní tipy čtyř osobností newsroomu Hospodářských novin. Píše Martin Jašminský, Luděk Vainert, Luboš Kreč a Petr Kain.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů a zasíláním obchodních sdělení, více informací ZDE. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru