Optimismus podnikatelů mezikvartálně poklesl o 5,5 bodu, alespoň podle Indexu očekávání firem. Společnosti očekávají menší objemy investic, pomalejší rozvoj podnikání i nižší poptávku. Celkově se dívají do budoucnosti ale pozitivně - 80 procent firem je přesvědčeno, že se jim bude dařit. Věří svému oboru i v oživení ekonomiky. 

"Došlo k mírnému poklesu hodnoty Indexu, což způsobil úbytek podnikatelů, kteří chtějí oproti loňskému roku navyšovat investice do svého byznysu. Pořád evidujeme více firem, které plánují navýšení než těch, které investice chtějí snižovat. To je pro ekonomiku dobrá zpráva," komentuje vývoj Petr Manda, výkonný ředitel útvaru Firemní bankovnictví ČSOB. 

Zatím jste si přečetli 20 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.