Automobilka Fiat Chrysler (FCA) svolává do servisů ve Spojených státech zhruba 1,4 milionu vozů. Důvodem je aktualizace softwaru kvůli obavám z napadení systému hackery.

Kontrola přichází poté, co se kybernetickým výzkumníkům podařilo za pomoci internetu vypnout na dálku motor auta za jízdy. To vyvolalo obavy o bezpečnost aut napojených na internet.

%insert_attachment[59500830] priloha.html%

Výzkumníci při svém pokusu o ovládnutí auta na dálku využili telematický systém FCA, aby se dostali do systému ovládání auta, které jelo po dálnici, a dali povel motoru, řízení a brzdám.

Kontrola se týká vozů s určitým typem rádiového přijímače s dotykovou obrazovkou, mimo jiné vozů Jeep Grand Cherokee a Cherokee SUV z modelových let 2014 a 2015 a sportovního kupé Dodge Challenger z modelového roku 2015.

Firma aktualizuje software přístroje, aby bylo vozidlo izolováno od možnosti být ovládáno na dálku. FCA dodala, že neví o žádném napadení vozu hackery, kromě toho, který tento týden odhalili výzkumníci.

Všechny tyto vozy mají určitý typ rádia, což podle AP naznačuje, že firma možná našla a záplatuje další oblast, která by mohla být náchylná na útok hackerů.

Související
Newsletter

Byznys

Nechcete, aby vám uniklo to nejdůležitější z byznysu a finančních trhů?

Každý pátek od nás dostanete souhrn klíčových událostí doplněných o kontext. Autory jsou přední osobnosti Hospodářských novin: Jaroslav Mašek, Luděk Vainert, Milan Mikulka, Jana Klímová a Martin Ehl.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem příjmu newsletteru. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru