Společnost Flipboard potvrdila, že od americké investiční banky JPMorgan Chase získala investici ve výši 50 milionů dolarů (asi 1,2 miliardy korun). Firma nabízí stejnojmennou aplikaci, která shromažďuje ze sociálních sítí a partnerských médií nejzajímavější obsah, a ten pak zobrazuje svým uživatelům. 

HNBYZNYS NA TWITTERU

Byznysovou rubriku Hospodářských novin  najdete také na Twitteru.

"Rozhodli jsme se pokračovat dál po boku JPMorgan. Je fantastické mít na palubě takový tým," řekl pro server TechCrunch mluvčí Flipboardu.

Firma již dříve prostřednictvím úředního dokumentu, který musela před prodejem akcií vyplnit, zveřejnila, že nabídne k prodeji akcie v hodnotě 50 milionů dolarů. Z dokumentu však nevyplývá, na jakou hodnotu prodej akcií firmu oceňuje. Spekuluje se o částkách v rozmezí 0,8 až 1,32 miliardy dolarů (tedy 20 až 32 miliard korun).

Podle posledních zveřejněných informací se může Flipboard pyšnit 72 miliony aktivních uživatelů měsíčně. Naprostá většina z nich ke službě pak přistupuje ze svého smartphonu. Flipboard dále uvedl, že registruje každý den od 150 do 200 tisíc aktivací  po celém světě. 

Nová investice pomůže společnosti v boji proti konkurenci, jakou je například aplikace Apple News. Flipboard je také jedinou firmou ve svém poli působení, kterou nevlastní některý z velkých hráčů, jakým je právě Apple nebo Google. V květnu tohoto roku se ale objevily zprávy, že o její koupi vyjednává Twitter. A údajně s Flipboardem vedly jednání i Google a Yahoo!.

Související
Newsletter

Byznys podle HN

Nechcete, aby vám uniklo to nejdůležitější?

Pro naše čtenáře připravujeme každý týden newsletter o byznysu a finančních trzích. Stačí zde zadat svůj email a každý pátek od nás dostanete souhrn událostí, které byste neměli minout. A přidáme osobní tipy čtyř osobností newsroomu Hospodářských novin. Píše Martin Jašminský, Luděk Vainert, Luboš Kreč a Petr Kain.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů a zasíláním obchodních sdělení, více informací ZDE. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru