Loterijní společnosti Sazka v loňském roce klesl čistý zisk o 40 procent na 513 milionů korun. Je nejnižší od roku 2012, kdy Sazku převzala slupina KKCG. Tržby firmy se loni naopak meziročně zvýšily o 15 procent na 9,25 miliardy korun. Informuje o tom deník E15.

"Minulý rok byl v Sazce rokem investic. Spustili jsme virtuálního operátora Sazka Mobil, který je dnes už téměř jedničkou na tomto trhu, a zahájili jsme rekonstrukci naší budovy v řádu desítek milionů korun," řekl deníku mluvčí Sazky Václav Friedmann.

Nárůst tržeb prý ovlivnily úpravy Sportky, která začala generovat více milionových výher, a tak se zvýšil zájem o tuto hru. Sazka také zavedla nové emise stíracích losů a posílila na trhu kurzových sázek.

HNBYZNYS NA TWITTERU

Byznysovou rubriku Hospodářských novin  najdete také na Twitteru.

"Na růstu tržeb se také výrazně podílelo zavedení loterie Eurojackpot na podzim loňského roku," uvedl mluvčí. Z prvních šesti měsíců letošního roku lze podle něj odhadnout, že tržby porostou i letos, a to zhruba o 15 procent.

Sazka se v roce 2011 dostala do insolvence. Loterijní byznys pak koupily skupiny PPF a KKCG, zaplatily 3,8 miliardy korun. Druhá jmenovaná skupina pak v prosinci 2012 za nezveřejněnou částku koupila podíl PPF a stala se jediným vlastníkem společnosti.

Související
Newsletter

Byznys podle HN

Nechcete, aby vám uniklo to nejdůležitější?

Pro naše čtenáře připravujeme každý týden newsletter o byznysu a finančních trzích. Stačí zde zadat svůj email a každý pátek od nás dostanete souhrn událostí, které byste neměli minout. A přidáme osobní tipy čtyř osobností newsroomu Hospodářských novin. Píše Martin Jašminský, Luděk Vainert, Luboš Kreč a Petr Kain.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů a zasíláním obchodních sdělení, více informací ZDE. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru