Novým ředitelem odboru komunikace a mluvčím České národní banky se od září 2015 stane Marek Zeman (44). Centrální banka o tom ve čtvrtek informovala na internetu. Zeman od roku 2003 působil na ministerstvu financí jako vedoucí tiskového oddělení a mluvčí.

V letech 2006 až 2012 byl Zeman ředitelem útvaru PR a komunikace pro ČR a SR v AXA Česká republika. V roce 2012 se jako mluvčí podílel na prezidentské kampani Vladimíra Dlouhého. V letech 2012 až 2014 byl ředitelem odboru vnějších vztahů a komunikace na ministerstvu školství a poté na ministerstvu financí. Od roku 2014 do současnosti podniká v oblasti PR a komunikace. 

Místo ředitele odboru komunikace a mluvčího ČNB, na které Zeman nastoupí, bylo dosud neobsazeno. Od 1. července 2014 až dosud byl řízením odboru komunikace pověřen Tomáš Zimmermann, který je i mluvčím.

ČNB určuje měnovou politiku, vydává bankovky a mince, řídí peněžní oběh, platební styk a zúčtování bank. Vykonává také dohled nad bankovním sektorem, kapitálovým trhem, pojišťovnictvím, penzijním připojištěním, družstevními záložnami, institucemi elektronických peněz a devizový dohled.

Související
Newsletter

Byznys podle HN

Nechcete, aby vám uniklo to nejdůležitější?

Pro naše čtenáře připravujeme každý týden newsletter o byznysu a finančních trzích. Stačí zde zadat svůj email a každý pátek od nás dostanete souhrn událostí, které byste neměli minout. A přidáme osobní tipy čtyř osobností newsroomu Hospodářských novin. Píše Martin Jašminský, Luděk Vainert, Luboš Kreč a Petr Kain.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů a zasíláním obchodních sdělení, více informací ZDE. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru