Investoři fandící luxusním vozům dostanou letos novou příležitost. Koncern Fiat Chrysler Automobiles ve středu podal formální žádost o uvedení akcií své značky Ferrari na newyorskou akciovou burzu. 

Prodej části firmy je součástí strategie ředitele koncernu Sergia Marchionniho, která má pomoci snížit dluh a přispět k financování investic o velikosti 48 miliard dolarů, jejichž cílem je podpora globální expanze značek Jeep, Alfa Romeo a Maserati, které jsou součástí americko-italského koncernu. To by mělo přinést zvýšení prodejů vozů na sedm milionů v roce 2018 a také zpětinásobení zisku.

Fiat Chrysler plánuje prodat pouze deset procent akcií Ferrari při vstupu na burzu. Dalších 80 procent rozdělí mezi své vlastní investory. Zbylých deset procent pak patří Pieru Ferrarimu, který je synem zakladatele Enza. Piero svůj podíl podle všeho neplánuje prodat. Celková hodnota všech akcií by podle prvních odhadů měla činit 11 miliard dolarů.

Přesné datum vstupu Ferrari na akciový trh ještě není, nicméně mělo by být známo do konce letošního roku. 

Související
Newsletter

Byznys podle HN

Nechcete, aby vám uniklo to nejdůležitější?

Pro naše čtenáře připravujeme každý týden newsletter o byznysu a finančních trzích. Stačí zde zadat svůj email a každý pátek od nás dostanete souhrn událostí, které byste neměli minout. A přidáme osobní tipy čtyř osobností newsroomu Hospodářských novin. Píše Martin Jašminský, Luděk Vainert, Luboš Kreč a Petr Kain.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů a zasíláním obchodních sdělení, více informací ZDE. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru