Významná americká technologická společnost Cisco Systems ve středu oznámila, že se dohodla na prodeji slábnoucí divize vyrábějící televizní set-top-boxy francouzské technologické firmě Technicolor za 600 milionů dolarů (skoro 15 miliard korun). Prodávaná divize je největší částí společnosti Scientific Atlanta, kterou Cisco koupilo v roce 2006 za 6,9 miliardy dolarů.

HNBYZNYS NA TWITTERU

Byznysovou rubriku Hospodářských novin  najdete také na Twitteru.

Trh s televizními set-top-boxy v poslední době klesá, protože spotřebitelé začínají více kupovat nová zařízení, která umožňují přehrávání videa on-line. Nicméně trh s těmito zařízeními se rychle mění, a společnost je tak nucena zredukovat tuto investici a chce se více zaměřit na cloudové technologie.

Cisco společnost Scientific Atlanta před devíti lety kupovalo s cílem prodávat videozařízení kabelovým společnostem a poskytovatelům videoslužeb. 

Zmíněná akvizice byla jedním z nejambicióznějších kroků generálního ředitele Johna Chamberse. Opětovný prodej divize nyní bude pro ředitele, který je ve funkci 20 let, možná posledním významným krokem ve funkci. Oznámení totiž přišlo čtyři dny před nástupem nového generálního ředitele firmy Chucka Robbinse.

Tržby z prodeje videoproduktů poskytovatelům služeb se loni snížily o 18 procent na čtyři miliardy dolarů především kvůli špatným výsledkům set-top-box divize prodávané francouzskému Technicoloru. Celkové výnosy z prodeje set-top-boxů byly loni 1,8 miliardy dolarů.

 

Související
Newsletter

Byznys

Nechcete, aby vám uniklo to nejdůležitější z byznysu a finančních trhů?

Každý pátek od nás dostanete souhrn klíčových událostí doplněných o kontext. Autory jsou přední osobnosti Hospodářských novin: Jaroslav Mašek, Luděk Vainert, Milan Mikulka, Jana Klímová a Martin Ehl.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem příjmu newsletteru. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru