Proslulý americký investor Warren Buffett v úterý popřel zprávy, podle nichž spolu s italským realitním magnátem Alessandrem Protem koupil neobydlený řecký ostrov Svatého Tomáše nedaleko Atén. Miliardář tyto zprávy označil za "naprostý výmysl".

"Dokud se nezačaly objevovat tyto zprávy, nikdy jsem o tom člověku (Protovi) neslyšel," citovala z Buffettova prohlášení agentura Reuters.

Zprávu v sobotu přinesl řecký týdeník Proto Thema. Od něho jej převzala řecká tisková agentura AMNA a po ní řada dalších zpravodajských serverů včetně amerického periodika Newsweek.

%insert_attachment[59500830] priloha.html%

Italský podnikatel později popřel, že by médiím o plánu na koupi ostrova spolu s Buffettem řekl, dodal ale, že americkému investorovi stejně hodlá některý z řeckých ostrovů prodat.

"Kdo je oblečen, poznáte, až voda opadne. A v tomto případě je pan Proto oblečen a dříve nebo později nějaký ostrov v Řecku (Buffettovi) prodá," uvedla v e-mailu zaslaném Reuters Protova asistentka Federica Salaová. Narážela tak na Buffettův oblíbený citát, že "až voda opadne, poznáte, kdo plaval nahý". Buffett se tak vyjadřuje k tomu, kdy je růst akcií oprávněný a kdy je pouze výsledkem přílišného optimismu.

Zprávy uváděly, že Proto s Buffettem plánují vybudovat na ostrově hotely a domy. Ostrov se nachází v Saronském zálivu nedaleko největšího řeckého přístavu Pireus a je vzdálen 45 minut cesty trajektem od Atén.

Agentura AMNA také informovala, že minulý týden koupil řecký ostrov Stroggilo v Egejském moři americký herec Johnny Depp, a to za 4,2 milionu eur (114 miliónů korun). Zájem o koupi některého z řeckých ostrovů má údajně i herecký pár Brad Pitt a Angelina Jolieová.

Související
Newsletter

Byznys podle HN

Nechcete, aby vám uniklo to nejdůležitější?

Pro naše čtenáře připravujeme každý týden newsletter o byznysu a finančních trzích. Stačí zde zadat svůj email a každý pátek od nás dostanete souhrn událostí, které byste neměli minout. A přidáme osobní tipy čtyř osobností newsroomu Hospodářských novin. Píše Martin Jašminský, Luděk Vainert, Luboš Kreč a Petr Kain.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů a zasíláním obchodních sdělení, více informací ZDE. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru