Provozovatel slovenské stanice Joj Cinema, která vysílá od června také na českém území, se podle serveru mediaboom.sk dostal do sporu s televizí Nova. Portál uvedl, že Nova podala žalobu kvůli logu stanice Joj Cinema, jež považuje za kopii loga Nova Cinema. Mluvčí Novy Anna Suchá řekla, že soud již předběžným opatřením používání loga zakázal.

HNBYZNYS NA FACEBOOKU

Byznysovou rubriku Hospodářských novin najdete také na Facebooku.

"Můžu potvrdit, že soud vyhověl našemu návrhu na vydání předběžného opatření a zakázal používání loga zaměnitelného s logem zavedeného filmového kanálu Nova Cinema," sdělila Suchá. Slovenský portál uvedl, že problematický má být zavináč, jehož podobu má Nova zaregistrovanou, i když ho od roku 2004 nevyužívá.

"Obdrželi jsme předběžné opatření, na základě kterého měníme logo a předáváme celou záležitost našim právníkům. Probíhající soudní spory nekomentujeme, " uvedl generální ředitel Joj Marcel Grega. 

Filmový kanál Joj Cinema začal v Česku a na Slovensku vysílat letos v červnu. Vlastníkem je slovenská televizní skupina Joj Group, jejíž hlavní stanici Joj v roce 2002 zakládal někdejší dlouholetý šéf české Novy Vladimír Železný. Z té doby také pochází původní loga obou televizních skupin. Novu o dva roky později koupila firma CME. Současný spor se rozhořel poté, co původně slovenská skupina začala působit rovněž na českém trhu.

Související
Newsletter

Byznys podle HN

Nechcete, aby vám uniklo to nejdůležitější?

Pro naše čtenáře připravujeme každý týden newsletter o byznysu a finančních trzích. Stačí zde zadat svůj email a každý pátek od nás dostanete souhrn událostí, které byste neměli minout. A přidáme osobní tipy čtyř osobností newsroomu Hospodářských novin. Píše Martin Jašminský, Luděk Vainert, Luboš Kreč a Petr Kain.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů a zasíláním obchodních sdělení, více informací ZDE. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru