Čistý zisk amerického výrobce motocyklů Harley-Davidson se ve druhém čtvrtletí meziročně snížil o 15 procent na 300 milionů dolarů (7,5 miliardy korun). K poklesu zisku přispěl silnější kurz dolaru, který po přepočtu snižuje hodnotu zahraničních tržeb. Příjmy firmy ve výši 1,65 miliardy dolarů však byly téměř v souladu s očekáváním analytiků.

Na výsledky podniku mělo negativní dopad rovněž snižování cen zahraničními konkurenty. Zisky firmy nicméně překonaly očekávání a cena akcií podniku po jejich zveřejnění stoupla v rámci mimoburzovních obchodů o více než čtyři procenta. I přes mírný růst ale hodnota akcií za poslední rok stále odepisuje téměř pětinu hodnoty.

Zisk na akcii ve čtvrtletí klesl na 1,44 dolaru z 1,62 dolaru před rokem. Analytici však podle agentury Reuters počítali s výraznějším propadem na 1,39 dolaru.

Celosvětový maloobchodní prodej motocyklů Harley-Davidson ve čtvrtletí klesl více než o procento na necelých 89 tisíc strojů. Značce se nicméně dařilo v Asii a Tichomoří, kde prodej stoupl téměř o 17 procent.

Související
Newsletter

Byznys podle HN

Nechcete, aby vám uniklo to nejdůležitější?

Pro naše čtenáře připravujeme každý týden newsletter o byznysu a finančních trzích. Stačí zde zadat svůj email a každý pátek od nás dostanete souhrn událostí, které byste neměli minout. A přidáme osobní tipy čtyř osobností newsroomu Hospodářských novin. Píše Martin Jašminský, Luděk Vainert, Luboš Kreč a Petr Kain.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů a zasíláním obchodních sdělení, více informací ZDE. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru