Zisk americké investiční banky Morgan Stanley ve druhém čtvrtletí klesl kvůli jednorázovým faktorům o 8,5 procenta, výsledky ale překonaly očekávání. Celkové příjmy výrazně vzrostly, sdělila v pondělí společnost, která je z hlediska aktiv šestou největší bankou v USA.

Čistý zisk Morgan Stanley klesl na 1,67 miliardy dolarů (41,7 miliardy Kč) z 1,82 miliardy USD před rokem. Firma to zdůvodnila růstem nákladů na mzdy a odměny a zvýšeným převodem peněz do rezerv na daňové platby. Zisk loňského druhého čtvrtletí navíc zvýšil jednorázový daňový benefit 609 milionů USD.

Zisk na akcii dosáhl 85 centů. Analytici dotázaní agenturou Reuters odhadovali v průměru tento výsledek na 74 centů. Akcie banky po zprávě vzrostly o čtyři procenta.

HNBYZNYS NA TWITTERU

Byznysovou rubriku Hospodářských novin  najdete také na Twitteru.

Celkové výnosy banky se meziročně zvýšily o 13 procent na 9,74 miliardy USD. Výnosy divize správy majetku vzrostly o pět procent na 3,9 miliardy dolarů a lepší byly i výsledky dalších dvou divizí společnosti.

Morgan Stanley se po finanční krizi z konce minulého desetiletí začala více zaměřovat na podnikání se stabilními výnosy, zejména na správu majetku, a odklání se od rizikovějších aktivit v obchodování na trzích. Banka si tím uvolňuje kapitál a vychází vstříc zpřísněným požadavkům bankovní regulace.

Související
Newsletter

Byznys podle HN

Nechcete, aby vám uniklo to nejdůležitější?

Pro naše čtenáře připravujeme každý týden newsletter o byznysu a finančních trzích. Stačí zde zadat svůj email a každý pátek od nás dostanete souhrn událostí, které byste neměli minout. A přidáme osobní tipy čtyř osobností newsroomu Hospodářských novin. Píše Martin Jašminský, Luděk Vainert, Luboš Kreč a Petr Kain.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů a zasíláním obchodních sdělení, více informací ZDE. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru