Výrobce elektrozařízení OEZ z Letohradu loni utržil 4,189 miliardy korun, proti předcházejícímu období zlepšil výsledky o 4,5 procenta. Podniku vzrostly meziročně i zisky o 35,4 procenta na 481,1 milionu korun. Vyplývá to z výroční zprávy společnosti. Obchodní rok trvá ve firmě od října do září.

Generální ředitel Roman Schiffer hodnotí obchodní rok jako velmi dobrý. Firmě se podařilo postavit novou zkušebnu pro konstrukci a vývoj jistících a spínacích přístrojů nové generace. Podnik z velké části dokončil rekonstrukci hlavních výrobních hal a uvedl na trh novou produktovou řadu, uvedl ve zprávě.

Společnost působí na trhu více než 70 let. Je komplexním dodavatelem produktů a služeb v oblasti jištění elektrických obvodů a zařízení nízkého napětí.

HNBYZNYS NA TWITTERU

Byznysovou rubriku Hospodářských novin  najdete také na Twitteru.

Závod patřil po privatizaci od roku 1994 českým podnikatelům, od roku 2007 je součástí německé skupiny Siemens. Firma posílila tržby v Česku a na Slovensku, tržby za export mírně klesly vlivem politické situace na Ukrajině a v Rusku.

Mzdy v podniku mají vzestupnou tendenci, loni průměrná mzda činila 24 853 korun, čímž převýšila krajský průměr o více než dva tisíce korun. Společnost zaměstnává přibližně 1600 lidí.

Související
Newsletter

Byznys

Nechcete, aby vám uniklo to nejdůležitější z byznysu a finančních trhů?

Každý pátek od nás dostanete souhrn klíčových událostí doplněných o kontext. Autory jsou přední osobnosti Hospodářských novin: Jaroslav Mašek, Luděk Vainert, Milan Mikulka, Jana Klímová a Martin Ehl.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem příjmu newsletteru. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru