Druhá největší britská banka Barclays hodlá během dvou let zrušit více než 30 tisíc pracovních míst. Informoval o tom britský list The Times s odvoláním na své zdroje. Počet zaměstnanců banky by tak do konce roku 2017 mohl klesnout o 25 procent ze 132 pod 100 tisíc.

Přitom ještě v květnu mluvilo vedení společnosti o tom, že propustí jen okolo 19 tisíc lidí. Společnost tak stále více tlačí na snižování nákladů.

Součástí původního plánu, jenž měl pomoct bance se zotavením, bylo i zřízení jakési "špatné části" společnosti, do které by se převedly operace z oblasti investičního bankovnictví a veškeré evropské operace z oblasti drobného bankovnictví.

"Náklady jsou důležité, ale ve skutečnosti nám jde především o navýšení celkových tržeb skrze snížení nákladů na růst kapitálu," řekl pro agenturu Bloomberg prozatímní šéf banky John McFarlane.

HNDomácí na Twitteru

Domácí rubriku Hospodářských novin  najdete také na Twitteru.

Ten na začátku července nahradil generálního ředitele Antonyho Jenkinse. Společnost výměnu vrcholových manažerů zdůvodnila právě nedostatečným důrazem na zvyšování zisků a snižování nákladů.

Barclays se v posledních letech potýkala s řadou problémů. Letos v květnu se například dohodla, že zaplatí americkým a britským úřadům téměř dvě miliardy dolarů (zhruba 50 miliard Kč) za urovnání obvinění z podílu na manipulacích na devizovém trhu.

Související
Newsletter

Byznys podle HN

Nechcete, aby vám uniklo to nejdůležitější?

Pro naše čtenáře připravujeme každý týden newsletter o byznysu a finančních trzích. Stačí zde zadat svůj email a každý pátek od nás dostanete souhrn událostí, které byste neměli minout. A přidáme osobní tipy čtyř osobností newsroomu Hospodářských novin. Píše Martin Jašminský, Luděk Vainert, Luboš Kreč a Petr Kain.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů a zasíláním obchodních sdělení, více informací ZDE. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru