Největší tuzemská kabelová firma UPC spustila službu sdílení wi-fi sítí pod názvem Wi-Free pro všech svých 440 000 zákazníků. Umožní jim připojit se prostřednictvím domácího modemu jiného uživatele v místě, kde se zrovna nacházejí. Podobnou službu k využití domácích modemů v tuzemsku nikdo z velkých operátorů zatím nenabízí.

HNBYZNYS NA FACEBOOKU

Byznysovou rubriku Hospodářských novin najdete také na Facebooku.

Letos na jaře firma službu otestovala v Plzni. Od středy do poloviny srpna ji postupně zprovozní ve 220 tisících tuzemských domácnostech, které disponují kompatibilními modemy. Na sdílenou síť se budou moct zákazníci UPC z Česka připojovat i při zahraničních cestách v Polsku, Švýcarsku, Nizozemsku, Belgii, Irsku, Maďarsku a Rumunsku. Celkem bude zapojeno v síti přes 5,5 milionu modemů.

"Wi-Free je jedinečná bezplatná služba, která umožní připojení na wi-fi například na návštěvě u vašich kamarádů, známých nebo jinde v dosahu UPC modemů. Vaše mobilní zařízení využije oddělenou, sekundární wi-fi síť. Stačí se jednou přihlásit pod unikátním přihlašovacím jménem a heslem a Wi-Free vás automaticky připojí vždy, když bude síť v dosahu," uvedl ředitel segmentového marketingu Jan Kohout.

Podle něho je síť Wi-Free nezávislá a oddělená od domácí wi-fi sítě a jejím užíváním nedochází ke snížení šíře vyhrazeného přenosového pásma. Druhá wi-fi síť automaticky umožní přístup k internetu o rychlosti až 10 Mbit/s. Na jeden přístupový bod bude možné připojit až pět mobilních zařízení, stejně tak z jednoho zákaznického účtu se lze připojit současně pěti zařízeními.

UPC Česká republika je největším českým poskytovatelem placených televizních služeb a širokopásmového vysokorychlostního internetu přes kabelové rozvody. Její kabelové sítě jsou v dosahu 1,36 milionu domácností v 370 lokalitách. Služby UPC využívá téměř 600 tisíc zákazníků. UPC je dceřinou společností Liberty Global.

Související
Newsletter

Byznys podle HN

Nechcete, aby vám uniklo to nejdůležitější?

Pro naše čtenáře připravujeme každý týden newsletter o byznysu a finančních trzích. Stačí zde zadat svůj email a každý pátek od nás dostanete souhrn událostí, které byste neměli minout. A přidáme osobní tipy čtyř osobností newsroomu Hospodářských novin. Píše Martin Jašminský, Luděk Vainert, Luboš Kreč a Petr Kain.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů a zasíláním obchodních sdělení, více informací ZDE. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru