Největší americká banka JPMorgan Chase & Co. zvýšila ve druhém čtvrtletí čistý zisk meziročně o pět procent na 6,3 miliardy dolarů (zhruba 155 miliard korun). Celkové příjmy podniku nicméně klesly o tři procenta na 24,5 miliardy dolarů, a to mimo jiné kvůli nižším příjmům v divizi hypotečního bankovnictví. Oznámila to dnes firma. K nárůstu zisku přispěly nižší výdaje.

List The Wall Street Journal koncem května uvedl, že banka JPMorgan plánuje zrušit více než 5000 pracovních míst, což jsou nejméně dvě procenta její celkové pracovní síly. Rozhodnutí souvisí podle listu s obecnějším trendem v bankovním odvětví, kde je patrný posun k internetu a mobilnímu bankovnictví.

Výkonný ředitel banky Jamie Dimon v květnu na investorské konferenci prohlásil, že běžná pobočka JPMorgan přijde v příštích dvou letech o jednoho zaměstnance. Půjde hlavně o přirozený úbytek. Tím se zpravidla rozumí, že část zaměstnanců odejde do důchodu nebo si najde jiné místo.

Související
Newsletter

Byznys podle HN

Nechcete, aby vám uniklo to nejdůležitější?

Pro naše čtenáře připravujeme každý týden newsletter o byznysu a finančních trzích. Stačí zde zadat svůj email a každý pátek od nás dostanete souhrn událostí, které byste neměli minout. A přidáme osobní tipy čtyř osobností newsroomu Hospodářských novin. Píše Martin Jašminský, Luděk Vainert, Luboš Kreč a Petr Kain.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů a zasíláním obchodních sdělení, více informací ZDE. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru