Provozovatel newyorské burzy NYSE Group musel dočasně pozastavit obchodování se všemi akciemi na newyorské akciové burze. Důvodem byly technické problémy, napsala agentura Reuters. Výpadek trval přes tři hodiny. Podle serveru USA Today selhaly systémy potřetí za posledních patnáct let. 

Americké akciové trhy dopoledne prudce ztrácely. Akcie pokračují v poklesu i odpoledne a ztrácejí více než jedno procento.

HNBYZNYS NA FACEBOOKU

Byznysovou rubriku Hospodářských novin najdete také na Facebooku.

 

Provozovatel newyorské burzy NYSE Group musel zhruba půl hodiny před polednem místního času zastavit obchodování se všemi akciemi na newyorské akciové burze kvůli technickým problémům. Na dalších trzích se s akciemi dále obchodovalo.

Provozovatel burzy ujistil, že přerušení nezpůsobil kybernetický útok, ale pouze vnitřní technický problém. Obchodování bylo obnoveno zhruba ve 3.10 místního času (21.10 středoevropského času).

Akciové trhy odpoledne navázaly na dopolední pokles. Přispěl k tomu propad akcií v Číně, který vyvolal obavy z dopadu poklesu čínských akcií na globální ekonomický růst.

Investoři jsou rovněž stále nervózní kvůli řecké dluhové krizi. Trhy prohloubily ztráty po zveřejnění zápisu z posledního zasedání měnového výboru centrální banky USA (Fed), ve kterém vyjádřili bankéři znepokojení z řecké dluhové krize a uvedli, že potřebují více signálů, že ekonomika posiluje, než začnou zvyšovat úrokové sazby.

Technické problémy na newyorské burze přicházejí ve stejný den, kdy kvůli potížím s počítačovými sítěmi nesměly přechodně startovat letouny americké společnosti United Airlines.

Související
Newsletter

Byznys podle HN

Nechcete, aby vám uniklo to nejdůležitější?

Pro naše čtenáře připravujeme každý týden newsletter o byznysu a finančních trzích. Stačí zde zadat svůj email a každý pátek od nás dostanete souhrn událostí, které byste neměli minout. A přidáme osobní tipy čtyř osobností newsroomu Hospodářských novin. Píše Martin Jašminský, Luděk Vainert, Luboš Kreč a Petr Kain.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů a zasíláním obchodních sdělení, více informací ZDE. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru