Britský provozovatel sportovního sázení a hazardních her po internetu GVC Holdings nabídl svému většímu konkurentovi Bwin.Party Digital Entertainment odkoupení za zhruba 900 milionů liber (asi 34 miliard korun). Napsal to ve středu britský list Financial Times (FT) s odvoláním na zdroje informované o této záležitosti.

HNBYZNYS NA FACEBOOKU

Byznysovou rubriku Hospodářských novin najdete také na Facebooku.

List uvedl, že Bwin.Party zkoumá možnost svého prodeje. Kromě GVC jedná s další britskou společností pro internetové hazardní hry 888 Holdings.

Spojování v odvětví internetových hazardních her a sázek nabralo na tempu v situaci, kdy tyto firmy poškozují vysoké daně a zpřísněná regulace na některých velkých trzích.

Bwin.Party vznikla v roce 2011 spojením britského provozovatele internetového sázení a hazardních her PartyGaming s rakouským konkurentem Bwin do největší světové veřejně obchodované společnosti na poli internetového sázení a hazardních her.

Společnost GVC byla ve světě hazardu v podstatě neznámá do roku 2013. Tehdy převzala, společně s britským bookmakerem Williamem Hillem, společnost Sportingbet. Podle Financial Times GVC uvádí, že prvních šest měsíců letošního roku pro ni bylo rekordních. Počet sázkařů vzrostl o pětinu a prosázelo se 823 milionů eur. 

Související
Newsletter

Byznys podle HN

Nechcete, aby vám uniklo to nejdůležitější?

Pro naše čtenáře připravujeme každý týden newsletter o byznysu a finančních trzích. Stačí zde zadat svůj email a každý pátek od nás dostanete souhrn událostí, které byste neměli minout. A přidáme osobní tipy čtyř osobností newsroomu Hospodářských novin. Píše Martin Jašminský, Luděk Vainert, Luboš Kreč a Petr Kain.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů a zasíláním obchodních sdělení, více informací ZDE. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru