Britská televizní a rozhlasová společnost BBC hodlá zrušit více než jeden tisíc pracovních míst. O plánech ve čtvrtek informoval zaměstnance ředitel BBC Tony Hall, uvedla agentura PA. Lidé stále více sledují televizní pořady na internetu.

Vysílací stanice v této souvislosti očekává, že jí v příštím finančním roce klesne příjem z koncesionářských poplatků. Propouštění se má dotknout i manažerských pozic. Každá domácnost s televizorem musí BBC v současnosti zaplatit 145,5 liber ročně (5600 korun).

Nyní se předpokládá, že BBC získá z koncesionářských poplatků v období 2016/2017 o 150 milionů liber méně (v přepočtu asi 5,8 miliardy korun), než se očekávalo v roce 2011. Je tomu tak proto, že stále více lidí se na televizní programy dívá přes internet nebo na svých mobilních zařízeních a "počet domácností, které vlastní televizor, se zmenšuje", stojí v prohlášení BBC.

Má se za to, že BBC zmenší některé své divize a zredukuje manažerské pozice.

HNBYZNYS NA TWITTERU

Byznysovou rubriku Hospodářských novin  najdete také na Twitteru.

Britský telekomunikační regulátor Ofcom ve své čtvrteční zprávě uvedl, že zájem o sledování televizních pořadů na internetu, v mobilních zařízeních nebo prostřednictvím služeb na vyžádání roste, a to především u mladých lidí.

BBC, která byla založena v roce 1922, měla v loňském roce podle výroční zprávy za uplynulý finanční rok zhruba 20 700 zaměstnanců.

Související
Newsletter

Byznys podle HN

Nechcete, aby vám uniklo to nejdůležitější?

Pro naše čtenáře připravujeme každý týden newsletter o byznysu a finančních trzích. Stačí zde zadat svůj email a každý pátek od nás dostanete souhrn událostí, které byste neměli minout. A přidáme osobní tipy čtyř osobností newsroomu Hospodářských novin. Píše Martin Jašminský, Luděk Vainert, Luboš Kreč a Petr Kain.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů a zasíláním obchodních sdělení, více informací ZDE. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru