Britská televizní a rozhlasová společnost BBC hodlá zrušit více než jeden tisíc pracovních míst. O plánech ve čtvrtek informoval zaměstnance ředitel BBC Tony Hall, uvedla agentura PA. Lidé stále více sledují televizní pořady na internetu.

Vysílací stanice v této souvislosti očekává, že jí v příštím finančním roce klesne příjem z koncesionářských poplatků. Propouštění se má dotknout i manažerských pozic. Každá domácnost s televizorem musí BBC v současnosti zaplatit 145,5 liber ročně (5600 korun).

Nyní se předpokládá, že BBC získá z koncesionářských poplatků v období 2016/2017 o 150 milionů liber méně (v přepočtu asi 5,8 miliardy korun), než se očekávalo v roce 2011. Je tomu tak proto, že stále více lidí se na televizní programy dívá přes internet nebo na svých mobilních zařízeních a "počet domácností, které vlastní televizor, se zmenšuje", stojí v prohlášení BBC.

Má se za to, že BBC zmenší některé své divize a zredukuje manažerské pozice.

HNBYZNYS NA TWITTERU

Byznysovou rubriku Hospodářských novin  najdete také na Twitteru.

Britský telekomunikační regulátor Ofcom ve své čtvrteční zprávě uvedl, že zájem o sledování televizních pořadů na internetu, v mobilních zařízeních nebo prostřednictvím služeb na vyžádání roste, a to především u mladých lidí.

BBC, která byla založena v roce 1922, měla v loňském roce podle výroční zprávy za uplynulý finanční rok zhruba 20 700 zaměstnanců.

Související
Newsletter

Byznys

Nechcete, aby vám uniklo to nejdůležitější z byznysu a finančních trhů?

Každý pátek od nás dostanete souhrn klíčových událostí doplněných o kontext. Autory jsou přední osobnosti Hospodářských novin: Jaroslav Mašek, Luděk Vainert, Milan Mikulka, Jana Klímová a Martin Ehl.

Přihlášením k newsletteru beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru