PayPal koupí za 890 milionů dolarů (asi 22 miliard Kč) poskytovatele internetového převodu peněz Xoom. Akvizice má podpořit expanzi PayPalu v Latinské Americe, Indii a Číně a přichází několik dní před plánovaným oddělením firmy od jejího majitele eBay.

Xoom je aktivní ve 37 zemích a má 1,3 milionu uživatelů. Lidem umožňuje přesun peněz prostřednictvím počítačů, mobilních telefonů a tabletů.

Převzetí umožní firmě méně rizikovou expanzi na nové trhy. Po dokončení dohody by Xoom měl působit jako samostatná služba v rámci PayPalu. Ten umožňuje uživatelům internetové platby za nákupy a elektronický přesun peněz.

HNBYZNYS NA TWITTERU

Byznysovou rubriku Hospodářských novin  najdete také na Twitteru.

PayPal nabídl za jednu akcii Xoom 25 dolarů v hotovosti. Ve srovnání se středeční závěrečnou cenou akcií to pro majitele čínské společnosti představuje zisk 21 procent. Dohoda by měla být dokončena na konci roku, napsala agentura Reuters.

PayPal měl na konci prvního čtvrtletí ve 203 zemích 165 milionů aktivních uživatelů. Příjmy firmy se loni zvýšily o 19 procent na 8,03 miliardy dolarů (téměř 200 miliard korun) a objem plateb vzrostl o 26 procent na 235 miliard dolarů (asi 6 bilionů korun).

Související
Newsletter

Byznys

Nechcete, aby vám uniklo to nejdůležitější z byznysu a finančních trhů?

Každý pátek od nás dostanete souhrn klíčových událostí doplněných o kontext. Autory jsou přední osobnosti Hospodářských novin: Jaroslav Mašek, Luděk Vainert, Milan Mikulka, Jana Klímová a Martin Ehl.

Přihlášením k newsletteru beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru