Otrokovickému výrobci pneumatik Continental Barum loni vzrostly tržby o tři procenta na rekordních 55,7 miliardy korun. Sdělila to dnes mluvčí společnosti Regina Feiferlíková. Zisk činil podle výroční zprávy zveřejněné v obchodním rejstříku přes čtyři miliardy korun, v roce 2013 to bylo 3,7 miliardy.

"Ekonomické výsledky dosažené v roce 2014 předčily očekávání. I přesto, že objem výroby plášťů ve srovnání s minulým rokem v podstatě ve všech skupinách stagnoval, tržby se zvýšily o tři procenta," uvedla mluvčí.

Nárůst tržeb podle jejích slov zajistil především vyšší vývoz. "Podepsal se na něm příznivý vývoj kurzu české koruny k euru a také dobrý sortiment osobních plášťů ve prospěch Ultra-High-Performance plášťů," podotkla Feiferlíková.

Související
Newsletter

Byznys podle HN

Nechcete, aby vám uniklo to nejdůležitější?

Pro naše čtenáře připravujeme každý týden newsletter o byznysu a finančních trzích. Stačí zde zadat svůj email a každý pátek od nás dostanete souhrn událostí, které byste neměli minout. A přidáme osobní tipy čtyř osobností newsroomu Hospodářských novin. Píše Martin Jašminský, Luděk Vainert, Luboš Kreč a Petr Kain.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů a zasíláním obchodních sdělení, více informací ZDE. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru