Otrokovickému výrobci pneumatik Continental Barum loni vzrostly tržby o tři procenta na rekordních 55,7 miliardy korun. Sdělila to dnes mluvčí společnosti Regina Feiferlíková. Zisk činil podle výroční zprávy zveřejněné v obchodním rejstříku přes čtyři miliardy korun, v roce 2013 to bylo 3,7 miliardy.

"Ekonomické výsledky dosažené v roce 2014 předčily očekávání. I přesto, že objem výroby plášťů ve srovnání s minulým rokem v podstatě ve všech skupinách stagnoval, tržby se zvýšily o tři procenta," uvedla mluvčí.

Nárůst tržeb podle jejích slov zajistil především vyšší vývoz. "Podepsal se na něm příznivý vývoj kurzu české koruny k euru a také dobrý sortiment osobních plášťů ve prospěch Ultra-High-Performance plášťů," podotkla Feiferlíková.

Související

Peníze podle Leoše Rouska

Máte zájem o informace z ekonomiky v širších souvislostech?

Zadejte svou e-mailovou adresu a každý pátek dopoledne od nás dostanete výběr informací, které se během týdne objevily v médiích. Těšit se můžete na komentář událostí od Leoše Rouska, hlavního analytika Hospodářských novin.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů a zasíláním obchodních sdělení, více informací ZDE.
Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru