Z reproduktorů vyhrává kubánská salsa a tlumené světlo se líně láme na oblinách rumových lahví. Ačkoliv venku ještě praží slunce, tady v olomouckém koktejlovém baru Osa je přítmí. Z ulice sem vede 19 schodů. Klesají do klenutých sklepních prostor středověkého domu, kde je ale hlavním tématem rok 2016. Majitel baru Tomáš Duda nahlas přemýšlí, co všechno bude muset zařídit, aby vyhověl změnám v legislativě, které navrhuje ministr financí Andrej Babiš.

"Registrační pokladnu už máme, přikoupíme modul, který bude on-line odesílat data. Nějak zásadně se pro nás systém práce nezmění, protože už teď vydáváme na každou objednávku účet," popisuje Duda. Problém by podle něj ale nastal, kdyby se odesílání nebo přijímání dat někde zadrhlo, kdyby nastal problém s připojením na server finanční správy.

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.