Americký průmyslový konglomerát 3M koupí za 1,8 miliardy dolarů (43,8 miliardy korun) výrobce bezpečnostního vybavení Capital Safety. Firmu prodává společnost soukromého kapitálu KKR. Převzetí Capital Safety je největší akvizicí, jakou kdy 3M ve své historii učinila, informovala v úterý agentura Reuters.

Capital Safety prodává ochranné pomůcky, jako jsou popruhy a lana. Akvizice rozšíří současné aktivity 3M v oblasti ochranných pomůcek, které zahrnují výrobu respirátorů či zařízení na ochranu sluchu.

Tržby Capital Safety v loňském fiskálním roce činily 430 milionů dolarů. V posledních letech výrazně rostou díky poptávce v rozvíjejících se zemích, které posilují standardy bezpečnosti práce. 

Dohoda by měla být dokončena ve třetím čtvrtletí. Včetně dluhu činí hodnota transakce 2,5 miliardy dolarů.

Největší akvizicí 3M byl dosud nákup společnosti Cuno, kterou 3M koupila před deseti lety za 1,35 miliardy dolarů.

Konglomerát 3M vznikl v roce 1902 a vyrábí širokou škálu produktů, včetně poznámkových papírků Post-it, lepících pásek Scotch nebo materiálů k výrobě baterií, mikročipů a plochých obrazovek.

Související
Newsletter

Byznys podle HN

Nechcete, aby vám uniklo to nejdůležitější?

Pro naše čtenáře připravujeme každý týden newsletter o byznysu a finančních trzích. Stačí zde zadat svůj email a každý pátek od nás dostanete souhrn událostí, které byste neměli minout. A přidáme osobní tipy čtyř osobností newsroomu Hospodářských novin. Píše Martin Jašminský, Luděk Vainert, Luboš Kreč a Petr Kain.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů a zasíláním obchodních sdělení, více informací ZDE. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru