Mediální skupina News Corporation magnáta Ruperta Murdocha chystá rozsáhlou reorganizaci své zpravodajské společnosti Dow Jones, která bude mimo jiné znamenat i uzavření její pražské kanceláře. Informovala o tom agentura Reuters. Dow Jones, která má po celém světě na 5 000 zaměstnanců, hodlá rušit desítky pracovních míst a soustředit se na financování digitálních médií.

Společnost Dow Jones uzavře kromě kanceláře v Praze i svou pobočku v Helsinkách a zmenší počet pracovních míst ve svých kancelářích v Evropě a Asii, uvedl v interním oběžníku její šéf Gerard Baker, který řídí také společností vlastněný deník The Wall Street Journal.

Podle Timothyho Martella z odborového svazu Independent Association of Publishers' Employees (IAPE) zatím News Corporation nesdělila detaily ohledně přesného počtu rušených pracovních míst. V první vlně jich prý bude asi 30, v následujících měsících by počet propuštěných zaměstnanců mohl dosáhnout stovky.

%insert_attachment[59500830] priloha.html%

News Corporation převzala firmu Dow Jones & Co v roce 2007. Společnost kromě novin The Wall Street Journal vlastní list New York Post a knižní nakladatelství HarperCollins.

Vydavatelská společnost Dow Jones na českém trhu působí od roku 1994. Redakce Wall Street Journal, která pokrývala i další země regionu jako Slovensko nebo balkánské státy, vznikla v roce 2012. V současnosti v Praze zaměstnávala dva reportéry. Napříště bude dění v Česku sledovat pravděpodobně prostřednictvím varšavské kanceláře.

Dow Jones do roku 2006 rovněž vlastnil zhruba čtvrtinový podíl vydavatelské společnosti Economia.

Související
Newsletter

Byznys podle HN

Nechcete, aby vám uniklo to nejdůležitější?

Pro naše čtenáře připravujeme každý týden newsletter o byznysu a finančních trzích. Stačí zde zadat svůj email a každý pátek od nás dostanete souhrn událostí, které byste neměli minout. A přidáme osobní tipy čtyř osobností newsroomu Hospodářských novin. Píše Martin Jašminský, Luděk Vainert, Luboš Kreč a Petr Kain.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů a zasíláním obchodních sdělení, více informací ZDE. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru