Filmové pokračování slavných Spielbergových filmů s dinosaury Jurský svět režiséra Colina Trevorrowa se stalo teprve druhým filmem po Avengers, který během dvou týdnů v kinech vydělal v USA přes 100 milionů dolarů.

Jurský svět také pokořil rekord v rámci filmů o dinosaurech, protože překonal i doposud nejvyšší tržby původního Spielbergova filmu Jurský park z roku 1993. Ten celosvětově utržil 357 milionů dolarů.

HNBYZNYS NA FACEBOOKU

Byznysovou rubriku Hospodářských novin najdete také na Facebooku.

Ani další animovaná filmová novinka od studia Pixar nezůstala pozadu a s tržbami 91 milionů dolarů příliš nezaostává za Jurským světem (102 milionů dolarů). Jedná se historicky o vůbec nejúspěšnější premiérové dva týdny u filmu, který není pokračováním předchozího úspěšného hitu. Pro představu, předchozí rekord držel film Avatar od Jamese Camerona, který během úvodních dvou týdnů v USA v roce 2009 utržil 77 milionů dolarů.

O animovaném filmu V hlavě, ve kterém vystupují jako hlavní postavy emoce, které ovládají komplikovanou osobnost dívky jménem Riley, se původně mluvilo jako o filmu, který nepřitáhne diváky, a který může být dokonce i ztrátový. Nicméně kritici následně zaplavili média pozitivními recenzemi a na film se tak rozhodlo jít o mnoho více lidí.

 

Související
Newsletter

Byznys

Nechcete, aby vám uniklo to nejdůležitější z byznysu a finančních trhů?

Každý pátek od nás dostanete souhrn klíčových událostí doplněných o kontext. Autory jsou přední osobnosti Hospodářských novin: Jaroslav Mašek, Luděk Vainert, Milan Mikulka, Jana Klímová a Martin Ehl.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem příjmu newsletteru. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru