Americká zdravotní pojišťovna Anthem učinila nabídku na koupi konkurenční Cigna Corporation. Druhá největší zdravotní pojišťovna v USA nabízí zaplatit za menšího soupeře 54 miliard dolarů, v přepočtu 1,3 bilionu korun, včetně dluhu, uvedla Anthem v sobotním sdělení. Uzavření dohody ale zčásti vázne na tom, jakou úlohu by ve sloučené společnosti hrál nynější šéf Cigny David Cordani, napsala agentura Reuters.

Anthem nabídla za každou akcii Cigny 184 dolarů. To je více než 35procentní prémie proti závěrečné ceně, za kterou se akcie obchodovaly 28. května. Anthem ale prý nemůže zaručit, že Cordani by se v případě dohody stal výkonným ředitelem spojené společnosti.

Sloučená společnost by byla "lídrem v odvětví" s ročním příjmem přesahujícím 115 miliard dolarů, uvedla pojišťovna Anthem, která o možném propojení obou pojišťoven jedná od loňského srpna. Od začátku června předložila čtyři písemné návrhy na převzetí, stojí v dnes zveřejněném dopise správní radě pojišťovny Cigna.

Mluvčí Cigny se podle agentury Reuters k věci odmítl vyjádřit.

Související
Newsletter

Byznys podle HN

Nechcete, aby vám uniklo to nejdůležitější?

Pro naše čtenáře připravujeme každý týden newsletter o byznysu a finančních trzích. Stačí zde zadat svůj email a každý pátek od nás dostanete souhrn událostí, které byste neměli minout. A přidáme osobní tipy čtyř osobností newsroomu Hospodářských novin. Píše Martin Jašminský, Luděk Vainert, Luboš Kreč a Petr Kain.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů a zasíláním obchodních sdělení, více informací ZDE. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru