Čínský státní investiční fond China Investment Corporation (CIC) hodlá od americké realitní skupiny CBRE koupit deset obchodních center ve Francii a v Belgii. Zaplatit je za ně ochoten asi 1,3 miliardy eur (35,4 miliardy korun). Podle listu Le Figaro to bude první velká investice do realit ve Francii, kterou Čína uskuteční.

Podle listu, který neuvedl zdroj svých informací, fond CIC svou nabídkou překonal konkurenční nabídku francouzsko-nizozemské realitní skupiny Unibail-Rodamco a nizozemské skupiny Wereldhave.

Z deseti obchodních center se jich osm nachází ve Francii. Je mezi nimi i centrum La Vache Noire na pařížském předměstí.

HNBYZNYS NA TWITTERU

Byznysovou rubriku Hospodářských novin  najdete také na Twitteru.

CBRE by měla učinit rozhodnutí o prodeji v pondělí. K informacím médií se podle agentury Reuters prozatím nevyjádřila.

Státní investiční fond CIC byl založen v roce 2007 jako nástroj pro zajištění vyšších výnosů z rozsáhlých čínských devizových rezerv. Peníze investuje po celém světě. V Evropě například koupil podíly v provozovateli satelitů Eutelstat Communications, francouzské energetické společnosti GDF Suez a britském letišti Heathrow. Fond spravuje aktiva ve výši 220 miliard dolarů (5,3 bilionu korun).

Související
Newsletter

Byznys podle HN

Nechcete, aby vám uniklo to nejdůležitější?

Pro naše čtenáře připravujeme každý týden newsletter o byznysu a finančních trzích. Stačí zde zadat svůj email a každý pátek od nás dostanete souhrn událostí, které byste neměli minout. A přidáme osobní tipy čtyř osobností newsroomu Hospodářských novin. Píše Martin Jašminský, Luděk Vainert, Luboš Kreč a Petr Kain.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů a zasíláním obchodních sdělení, více informací ZDE. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru