Společnost RPG Byty loni zvýšila čistý zisk na 461 milionů korun. Meziročně stoupl zisk téměř šestinásobně, vyplývá z účetní uzávěrky, na kterou upozornil deník E15.

Spolumajitelé firmy Zdeněk Bakala a Peter Kadas si nechali vyplatit ze zisku dividendu ve výši celkem 261 milionů korun, což je výrazně méně než loni, kdy dividenda činila 4,6 miliardy. Firma RPG Byty je největším soukromým poskytovatelem nájemního bydlení v Česku.

HNBYZNYS NA FACEBOOKU

Byznysovou rubriku Hospodářských novin najdete také na Facebooku.

Výnosy RPG Byty loni meziročně mírně klesly na 2,9 miliardy korun. Činže rostla po deregulaci nájemného pouze o inflaci, minulý rok tedy o 1,4 procenta, uvádí deník na základě výroční zprávy. Do oprav a modernizací bytů společnost investovala 815 milionů, předloni to bylo podle webu firmy 1,3 miliardy. Pro letošní rok plánují RPG Byty dát na opravy a investice přes 700 milionů korun.

Spolumajitelé firmy si nechali vyplatit dividendu letos na jaře. Zbytek výdělku zamířil na účet nerozděleného zisku z předchozích let, kde je podle deníku zhruba 9,7 miliardy korun.

Společnost RPG Byty vlastní a spravuje 44 000 bytů, hlavně bývalých bytů těžební společnosti OKD. V jejím portfoliu jsou i další nemovitosti - obytné domy, nebytové prostory, komerční objekty i pozemky, a to převážně na území Moravskoslezského kraje.

Zdeněk Bakala je mimo jiné majitelem vydavatelství Economia, které vydává i Hospodářské noviny.

Související
Newsletter

Byznys podle HN

Nechcete, aby vám uniklo to nejdůležitější?

Pro naše čtenáře připravujeme každý týden newsletter o byznysu a finančních trzích. Stačí zde zadat svůj email a každý pátek od nás dostanete souhrn událostí, které byste neměli minout. A přidáme osobní tipy čtyř osobností newsroomu Hospodářských novin. Píše Martin Jašminský, Luděk Vainert, Luboš Kreč a Petr Kain.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů a zasíláním obchodních sdělení, více informací ZDE. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru