Generální ředitel Microsoftu Satya Nadella se rozhodl učinit velké změny ve svém vrcholovém manažerském týmu. Z firmy tak odcházejí tři vysocí manažeři, mimo jiné bývalý generální ředitel Nokie Stephen Elop, který se vrátil do Microsoftu po loňské koupi výroby mobilních telefonů Nokia Microsoftem.

Elop býval šéfem divize Microsoft Office, než v roce 2010 přešel do Nokie. Po loňském návratu do Microsoftu dohlížel na divizi přístrojů, do které spadají telefony Nokia a tablety Surface. Kdysi se o něm spekulovalo i jako o možném nástupci bývalého generálního ředitele Microsoftu Steva Ballmera.

Z firmy dále podle CNN odchází Kirill Tatarinov, šéf divize Business Solutions, kterou předtím řídil současný ředitel Nadella. Třetím manažerem, který firmu opouští, je Eric Rudder. Ten dohlížel na tým "Advanced Strategy", který byl zodpovědný za usnadňování vztahů mezi různými týmy ve firmě. Tuto roli mu přidělil v roce 2013 Ballmer.

HNBYZNYS NA TWITTERU

Byznysovou rubriku Hospodářských novin  najdete také na Twitteru.

Aktivity odcházejících manažerů Nadella v rámci reorganizace přesunul na jiné současné manažery. Ředitel divize operačních systémů Terry Myerson bude kromě Windows dohlížet nyní i na přístroje, tedy na divizi, kterou vedl Elop. Dohled nad aktivitami, které řídili Tatarinov a Rudder, budou mít nyní Scott Guthrie, šéf divize Cloud and Enterprise, a šéf divize aplikací a služeb Čchi Lu.

Změny jsou podle CNN částečně překvapením, zejména proto, že Tatarinov měl prominentní postavení na letošní dubnové vývojářské konferenci. Ani jednoho z nich však nejmenoval Nadella.

Související
Newsletter

Byznys

Nechcete, aby vám uniklo to nejdůležitější z byznysu a finančních trhů?

Každý pátek od nás dostanete souhrn klíčových událostí doplněných o kontext. Autory jsou přední osobnosti Hospodářských novin: Jaroslav Mašek, Luděk Vainert, Milan Mikulka, Jana Klímová a Martin Ehl.

Přihlášením k newsletteru beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru