Britský obchodní řetězec Iceland, který se specializuje na mražené zboží, bude v tuzemsku pokračovat v expanzi. Společnost otevřela v pražském OC Luka svou čtvrtou prodejnu v ČR.

Generálního ředitel řetězce v ČR John Mackie pak uvedl, že další tři obchody chce Iceland otevřít v příštím roce.

"Během dvou měsíců bychom měli podepsat smlouvy na další tři (prodejny), které by se měly otevřít v příštím roce. A velice blízko otevření je obchod v Hloubětíně," uvedl ředitel.

V první fázi expanze se chce řetězec  zaměřit na Prahu a okolí. V dalších letech by měly být otevřeny pobočky i ve velkých městech, mimo jiné v Plzni, Brně či Olomouci. Investice do každého nového obchodu má dosahovat zhruba 12 milionů korun. Investice do nově otevřené prodejny dosáhla výš 11,5 milionu korun.

"Přestože víme, že (český) trh je velmi nasycený, tak i tak nám naše dosavadní zkušenosti z předchozích tří již otevřených obchodů ukazují, že máme co nabídnout," dodal Mackie.

HNBYZNYS NA TWITTERU

Byznysovou rubriku Hospodářských novin  najdete také na Twitteru.

Čeští zákazníci mají podle šéfa Icelandu velký zájem o britské potraviny. Polovina sortimentu v tuzemských prodejnách firmy pochází od tuzemských dodavatelů, polovina je z Velké Británie.

Iceland má v Británii 850 prodejen, celkem působí na trzích 30 zemí. Na český trh vstoupil řetězec v roce 2011, nyní má prodejny v Kladně, Říčanech a v pražských Malešicích. Společnost založil v roce 1970 ve Velké Británii Malcolm Walker, který dodnes stojí v jejím čele.

Související
Newsletter

Byznys

Nechcete, aby vám uniklo to nejdůležitější z byznysu a finančních trhů?

Každý pátek od nás dostanete souhrn klíčových událostí doplněných o kontext. Autory jsou přední osobnosti Hospodářských novin: Jaroslav Mašek, Luděk Vainert, Milan Mikulka, Jana Klímová a Martin Ehl.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem příjmu newsletteru. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru