Pojišťovny a penzijní společnosti NN (dříve ING) v Česku a na Slovensku čeká změna. Dosavadní šéfka Renata Mrázová na této pozici končí a míří do holandské centrály NN Group. Od 1. srpna bude mít na starosti management lidských zdrojů pro celou skupinu. Informaci HN potvrdila Mrázová.

"Odcházím na pozici, kde budu moci skloubit zkušenosti z byznysu a s prací s lidmi, a napomáhat tak k dalšímu vyladění byznysmodelu naší firmy," říká Mrázová, která bude mít pod sebou týmy HR v celkem 18 zemích a bude odpovídat za péči zhruba o 12 tisíc zaměstnanců skupiny.

Nejvýše postavená žena českého pojišťovacího byznysu ve svých čtyřiačtyřiceti letech v Haagu zahajuje mezinárodní kariéru, ke které v posledních letech směřovala. Už pátým rokem úspěšně šéfuje obě pojišťovny a penzijní společnosti, zároveň se podílela na přípravách loňského vstupu NN Group na burzu a na práci prezidia České asociace pojišťoven. Kromě toho se Mrázová prosadila i mezi nejvlivnějšími tuzemskými manažerkami. V anketě TOP 25 žen, pořádané vydavatelstvím Economia, se její jméno objevilo několikrát na předních pozicích a loni se Mrázová stala první dámou tohoto žebříčku.

Svou roli lídra Mrázová využívá nejen v byznysu. Už několik let se angažuje v projektech, které podporují zastoupení žen v manažerských pozicích. Je například členkou kolegia projektu Minerva21, který usiluje o zvýšení podílu žen v českém byznysu a pořádá řadu vzdělávacích seminářů s cílem zvýšit jejich sebevědomí a profesní znalosti. Stojí také za českou podobou klubu Lean in (Opřeme se do toho), jejichž vznik inspirovala šéfka Facebooku Sheryl Sandbergová.

HNBYZNYS NA TWITTERU

Byznysovou rubriku Hospodářských novin  najdete také na Twitteru.

Ani nejnovější úspěch v kariéře Mrázové nemusí být poslední. Získala totiž v centrále NN Group časově neomezenou pracovní smlouvu, což znamená, že vedení počítá s jejím dlouhodobým pobytem. Když v nové funkci uspěje, pak by se podle informací HN během jednoho roku či dvou let mohla posunout do představenstva NN Group.

Mluví pro ni i věrnost této firmě. Pro skupinu ING pracuje od roku 2000 a jako finanční ředitelka pro Českou republiku a Slovensko v ní působila do roku 2005. Po čtyřleté pauze, během které zakládala a vedla Direct Pojišťovnu a věnovala se rodinné firmě, se do NN vrátila. V roce 2009 se opět vrátila na pozici finanční ředitelky a v roce 2011 byla jmenována generální ředitelkou ING pojišťovny ČR/SR.

Newsletter

Byznys

Nechcete, aby vám uniklo to nejdůležitější z byznysu a finančních trhů?

Každý pátek od nás dostanete souhrn klíčových událostí doplněných o kontext. Autory jsou přední osobnosti Hospodářských novin: Jaroslav Mašek, Luděk Vainert, Milan Mikulka, Jana Klímová a Martin Ehl.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem příjmu newsletteru. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru