Bankám a spořitelnám v Česku stoupl v letošním prvním čtvrtletí souhrnný čistý zisk meziročně o 1,9 miliardy na 16,54 miliardy korun. Bilanční suma sektoru ke konci března činila 5,439 bilionu korun, což je proti konci roku 2014 růst o 130 miliard korun.

Podle dat České národní banky klesl v prvním kvartále České spořitelně čistý zisk meziročně o 8,4 procenta na 3,7 miliardy korun. Čistý zisk Komerční banky naopak stoupl o 12,2 procenta na 3,5 miliardy korun, ČSOB vzrostl o pět procent na 3,8 miliardy korun, UniCredit Bank ČR a Slovensko o 58 procent na 1,7 miliardy korun a Raiffeisenbank zvýšila zisk o 38,4 procenta na 701 milionů korun.

Zisk z finanční a provozní činnosti všem bankám stoupl meziročně o 1,56 miliardy na 41 miliard korun. Úrokové výnosy klesly o 900 milionů na 38,2 miliardy korun. Výnosy z poplatků a provizí se meziročně snížily o 230 milionů na 11,65 miliardy korun.

Na českém finančním trhu působilo na konci letošního prvního čtvrtletí celkem 46 bank, poboček zahraničních bank a stavebních spořitelen.

Související
Newsletter

Byznys podle HN

Nechcete, aby vám uniklo to nejdůležitější?

Pro naše čtenáře připravujeme každý týden newsletter o byznysu a finančních trzích. Stačí zde zadat svůj email a každý pátek od nás dostanete souhrn událostí, které byste neměli minout. A přidáme osobní tipy čtyř osobností newsroomu Hospodářských novin. Píše Martin Jašminský, Luděk Vainert, Luboš Kreč a Petr Kain.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů a zasíláním obchodních sdělení, více informací ZDE. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru