Společnost Pegas Nonwovens, která je předním výrobcem netkaných textilií v Evropě, vyplatí svým akcionářům dividendy v celkové hodnotě 10,6 milionu eur (289 milionů korun). V pondělí o tom rozhodla valná hromada firmy. Společnost kotovaná na pražské burze vyplatí podílníkům 1,15 eura (31 korun) na akcii. To je o pět centů více než loni. Dividendy Pegas Nonwovens vyplatí ze zisku z roku 2014 a z nerozděleného výdělku z předchozích let, uvedl mluvčí firmy Jan Židek.

Před zveřejněním vyplacení dividendy akcie společnosti mírně klesly na 803 korun za akcii.

HNBYZNYS NA FACEBOOKU

Byznysovou rubriku Hospodářských novin najdete také na Facebooku.

Letos vyplatí společnost na dividendách o cca 400 tisíc eur (10,9 milionu korun) více než v loňském roce. Rozhodný den pro vznik nároku na dividendu je 16. říjen, vyplácet se bude letos 28. října. Generální ředitel společnosti František Řezáč již loni prohlásil, že společnost chce pokračovat v progresivní dividendové politice.

Pegas Nonwovens loni zažil vydařený rok, úspěšně expandoval v Egyptě a vzrostl prodej technologicky vyspělých materiálů. Meziročně zvýšil výnosy o 16 procent na asi 6,3 miliardy korun. Zisk před započtením úroků, zdaněním a odpisy EBITDA firmě vzrostl o 22 procent na 1,3 miliardy korun. Čistý výdělek společnosti byl 740 milionů korun.

Společnost je součástí mezinárodního holdingu se sídlem v Lucembursku, v Česku má výrobní závody ve Znojmě a v Bučovicích. Zaměstnává 570 lidí. Vyrábí netkané textilie na bázi polypropylenu a polyetylenu, které se využívají pro hygienické prostředky, uplatní se ve stavebnictví, zemědělství či zdravotnictví. Firma je veřejně obchodovaná na burzách v Praze a ve Varšavě.

Související
Newsletter

Byznys podle HN

Nechcete, aby vám uniklo to nejdůležitější?

Pro naše čtenáře připravujeme každý týden newsletter o byznysu a finančních trzích. Stačí zde zadat svůj email a každý pátek od nás dostanete souhrn událostí, které byste neměli minout. A přidáme osobní tipy čtyř osobností newsroomu Hospodářských novin. Píše Martin Jašminský, Luděk Vainert, Luboš Kreč a Petr Kain.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů a zasíláním obchodních sdělení, více informací ZDE. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru