Výrobce drogistického zboží, společnost Procter & Gamble (P&G), spustila akci, která podpoří děti ze sociálně slabých rodin ve sportu. Z každého výrobku z konsorcia Procter & Gamble prodaného v řetězci Tesco poputuje 1 % z ceny do České olympijské nadace. Ta se stará o sportující děti a mládež ze znevýhodněných rodin. Akci, která potrvá do 21. července, podporuje i olympijská vítězka ve skifu a patronka nadace Miroslava Knapková.

Děti začínají sportovat nejčastěji mezi 6. a 8. rokem života, uvedlo v průzkumu Procter & Gamble 48 % trenérů, kteří s dětskými sportovci pracují. Průzkum společnost prováděla letos v dubnu a květnu mezi 80 kvalifikovanými trenéry, kteří působí ve sportovních oddílech v České republice.

Podle trenérů je sport důležitou součástí vývoje dospívajících lidí, rozvíjí je nejen fyzicky, ale také je připravuje psychicky pro jejich budoucí život. Pomáhá tvořit jejich charakter, vytváří nová přátelství a také přináší radost a zážitky. Některé děti však musí kvůli financím se sportem skončit nebo s některými finančně náročnějšími aktivitami ani nemohou začít.

Zatím jste si přečetli 30 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.
Newsletter

Byznys podle HN

Nechcete, aby vám uniklo to nejdůležitější?

Pro naše čtenáře připravujeme každý týden newsletter o byznysu a finančních trzích. Stačí zde zadat svůj email a každý pátek od nás dostanete souhrn událostí, které byste neměli minout. A přidáme osobní tipy čtyř osobností newsroomu Hospodářských novin. Píše Martin Jašminský, Luděk Vainert, Luboš Kreč a Petr Kain.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů a zasíláním obchodních sdělení, více informací ZDE. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru