Valná hromada energetické společnosti ČEZ bude mimo jiné rozhodovat o výplatě dividend z loňského zisku nebo odměnách pro vedení společnosti. Na programu bude mít také změny v dozorčí radě společnosti nebo schvalování vyčlenění dvou nových dceřiných firem.

Představenstvem navrhované tantiémy ve výši 25,5 milionu korun zřejmě představenstvu a dozorčí radě firmy vyplaceny nebudou.

Z dozorčí rady ČEZ odstoupil místopředseda Borovec. Babišovi se tak uvolnilo místo - čtěte ZDE

Ministerstvo financí, přes které stát vlastní v ČEZ majoritní podíl, totiž v minulých dnech podalo protinávrh k rozdělení loňského zisku společnosti, v němž se s nimi nepočítá. Naopak dividendu by měla valná hromada schválit ve výši 40 korun na akcii před zdaněním, tj. stejnou jako v předchozích dvou letech.

HNBYZNYS NA TWITTERU

Byznysovou rubriku Hospodářských novin  najdete také na Twitteru.

Kromě rozhodování o rozdělení loňského zisku čekají akcionáře i další body. Mimo standardního schvalování loňských účetních závěrek společnosti hromada projedná i návrh na vyčlenění hnědouhelné elektrárny Tisová a teplárny Vítkovice do nových dceřiných firem. ČEZ krok odůvodňuje nutnými investicemi do jejich provozů.

Valná hromada zřejmě také schválí změny v dozorčí radě společnosti. Novými členy rady by se měli stát zástupci ministerstva financí Jan Sixta a Petr Blažek, jejichž nominaci v pondělí doporučil vládní výbor pro personální nominace.

Související
Newsletter

Byznys podle HN

Nechcete, aby vám uniklo to nejdůležitější?

Pro naše čtenáře připravujeme každý týden newsletter o byznysu a finančních trzích. Stačí zde zadat svůj email a každý pátek od nás dostanete souhrn událostí, které byste neměli minout. A přidáme osobní tipy čtyř osobností newsroomu Hospodářských novin. Píše Martin Jašminský, Luděk Vainert, Luboš Kreč a Petr Kain.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů a zasíláním obchodních sdělení, více informací ZDE. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru