Utratit jednu z nejvyšších výher v evropské historii může být práce na plný úvazek a možná na několik životů. Nebo, podle nátury, otázka jednoho zásadního investičního rozhodnutí či několika opravdu velkorysých nákupů.

Problém, co s náhle nabytými miliardami, se kterým se v realitě potýká jen jeden z deseti milionů Čechů, má mnoho řešení. Začněme těmi alespoň zdánlivě racionálními.

Cesta investora, novopečeného bankéře či "velkého škudlila"

Jedním ze základních instinktů je bohatství zabezpečit a pokud možno rozmnožit. Pokud je výherce průměrný Čech, a není příliš důvodů si myslet něco jiného, má geny střádala požadujícího jistotu a stabilní výnos. Ale to jsou při sumě odpovídající výhře v loterii Eurojackpot jen obtížně dosažitelné parametry.

HNBYZNYS NA TWITTERU

Byznysovou rubriku Hospodářských novin  najdete také na Twitteru.

Zatím jste si přečetli 10 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.
Newsletter

Byznys podle HN

Nechcete, aby vám uniklo to nejdůležitější?

Pro naše čtenáře připravujeme každý týden newsletter o byznysu a finančních trzích. Stačí zde zadat svůj email a každý pátek od nás dostanete souhrn událostí, které byste neměli minout. A přidáme osobní tipy čtyř osobností newsroomu Hospodářských novin. Píše Martin Jašminský, Luděk Vainert, Luboš Kreč a Petr Kain.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů a zasíláním obchodních sdělení, více informací ZDE. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru