Finanční skupině Axa v Česku a na Slovensku v roce 2014 stoupl provozní zisk meziročně o desetinu na 250 milionů korun. Na tiskové konferenci o tom informoval generální ředitel společnosti Martin Vogl. AXA v ČR a na Slovensku nabízí životní i neživotní pojištění, investování a spoření na stáří. Má 1,5 milionu klientů a spravuje aktiva za 109 miliard korun.

"Kromě zvyšování kvality prodeje má na dobré finanční výsledky vliv i důraz na digitalizaci a inovace," uvedl finanční ředitel společnosti Sébastien Guidoni. Axa loni zpracovala 43 procent smluv čistě elektronicky, o rok dříve to bylo 16 procent smluv.

Na výsledcích firmy se projevuje i růst rizikového a neživotního pojištění. Objem předepsaného pojistného v rizikovém a neživotním pojištění se během posledních dvou let téměř zdvojnásobil na 1,6 miliardy korun, upozornil Guidoni.

Axa životní pojišťovna si drží na trhu stabilní pozici s 14,4 miliardy korun pod správou a více než 240 000 smluv. V roce 2014 vykázala čistý hospodářský výsledek 171 milionů korun, předloni to bylo 242 milionů korun.

Axa pojišťovna vstoupila na trh v roce 2008 a nabízí pojištění majetku (budovy, domácnosti) a pojištění aut (povinné ručení, havarijní pojištění). Ztráta Axa pojišťovny se loni zlepšila o 100 milionů korun na 112 milionů korun.

HNBYZNYS NA TWITTERU

Byznysovou rubriku Hospodářských novin  najdete také na Twitteru.

Axa penzijní společnost se na českém trhu penzijního pojištění umístila na čtvrtém místě z pohledu spravovaných aktiv. Meziročně stoupla o devět procent na 36,5 miliardy korun, což představuje tržní podíl téměř 12 procent. Společnost má více než 400 tisíc klientů.

Axa investiční společnost vstoupila na trh v roce 2007 a ke konci roku 2014 měla přes 118 tisíc klientů. Společnost spravuje drobné klientele aktiva za 4,4 miliardy korun.

Skupina Axa je celosvětovým lídrem v oblasti finančního zabezpečení. Celosvětově má Axa 103 milionů klientů v 59 zemích a 160 tisíc zaměstnanců.

Související
Newsletter

Byznys

Nechcete, aby vám uniklo to nejdůležitější z byznysu a finančních trhů?

Každý pátek od nás dostanete souhrn klíčových událostí doplněných o kontext. Autory jsou přední osobnosti Hospodářských novin: Jaroslav Mašek, Luděk Vainert, Milan Mikulka, Jana Klímová a Martin Ehl.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem příjmu newsletteru. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru