Břeclavskému výrobci výtahů a eskalátorů Otis loni vzrostly tržby o 13 procent na 2,46 miliardy korun. Provozní zisk vzrostl o pět procent na 290 milionů korun. Vyplývá to z výroční zprávy společnosti založené ve Sbírce listin.

"V roce 2014 jsme zaznamenali celou řadu významných obchodních úspěchů v oblasti projektů v nové výstavbě," uvedl ve výroční zprávě ředitel břeclavského výrobního závodu Ladislav Zeman. Zmínil například developerský projekt Quadrio s kancelářemi, nákupními prostory a byty v centru Prahy nebo dodávky eskalátorů pro nové stanice pražského metra.

Břeclavský závod je jedinou výrobní základnou skupiny na výrobu eskalátorů v Evropě. Loni zaměstnával 749 lidí, což je skoro o 50 více než v roce 2013. Aktuálně hledá další zaměstnance, kteří ale na trhu chybí. "Stále se potýkáme s nedostatkem technicky vzdělaných kandidátů - zejména strojních konstruktérů a pozic jako je zámečník, strojní mechanik," uvedla personální ředitelka Otisu Olga Zápecová.

HNBYZNYS NA TWITTERU

Byznysovou rubriku Hospodářských novin  najdete také na Twitteru.

Skupina Otis, do které patří i břeclavský závod, je největší výrobce výtahů, eskalátorů, pohyblivých chodníků a dalších vertikálních dopravních systémů na světě. Zaměstnává kolem 60 tisíc lidí.

Břeclavský závod je nejvýznamnější výrobní základna firmy pro výrobu eskalátorů v Evropě. Otis do něj majetkově vstoupil v roce 1990. Nyní podnik vlastní ze sta procent.

Související
Newsletter

Byznys podle HN

Nechcete, aby vám uniklo to nejdůležitější?

Pro naše čtenáře připravujeme každý týden newsletter o byznysu a finančních trzích. Stačí zde zadat svůj email a každý pátek od nás dostanete souhrn událostí, které byste neměli minout. A přidáme osobní tipy čtyř osobností newsroomu Hospodářských novin. Píše Martin Jašminský, Luděk Vainert, Luboš Kreč a Petr Kain.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů a zasíláním obchodních sdělení, více informací ZDE. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru