Tři čtvrtiny plynu z Ruska, jedna čtvrtina z Norska. Takový poměr udržovalo Česko od května 1997, kdy se (tehdy s velkou slávou) zbavilo téměř stoprocentní závislosti na dovozu ruského plynu. Letos klesl dovoz z Norska na minimum. 

Podle aktuálních čísel Českého statistického úřadu se do země v prvních čtyřech měsících dovezla plynná paliva za 20,3 miliardy korun. Z toho 57 procent tvoří dovoz z Ruska, zbytek činí nákup na západoevropských burzách a dovoz ze sousedních zemí. V praxi se jedná opět hlavně o plyn vytěžený v Rusku. Na norský plyn připadalo pouhé jedno procento dovozu.

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

  • Od května 1997 se do Česka dovážely z Ruska tři čtvrtiny plynu, jedna čtvrtina připadala na Norsko.
  • V letošním roce dovoz z Norska klesl na minimum.
  • Během prvních čtyř měsíců se do země dovezla plynná paliva za 20,3 miliardy korun. Z toho 57 procent tvoří ruský plyn a na norský zbývá pouhé jedno procento.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.