Finská společnost Rovio Entertainment, tvůrce populární elektronické hry Angry Birds, se dohodla na spolupráci s dánským výrobcem hraček Lego. Podle dohody bude Lego vyrábět stavebnice s námětem Angry Birds. Na trhu se má objevit na jaře 2016, kdy by měl do kin vstoupit celovečerní film s Angry Birds. Rovio doufá, že se mu tak podaří vylepšit příjmy z licencí, jejichž pokles způsobil loni propad zisku firmy o 73 procent.

%insert_attachment[59500830] priloha.html%

Rovio poprvé představila svoji hru Angry Birds (naštvaní ptáci) v roce 2009. Cílem hry je v roli ptáků zneškodnit nepřátele, zelená prasata, která se snaží ukrást ptačí vejce. Hra se stala jedničkou mezi placenými mobilními aplikacemi, v poslední době však zájem o ní klesá a firma Rovio má problém přijít s novým herním hitem.

Rovio proto vkládá velké naděje v nový film, který má být ve formátu 3D. Doufá, že film podpoří prodej dalšího zboží s tematikou naštvaných ptáků a zelených prasat, od dětských hraček po oblečení.

Firma Lego je známá svými stavebnicemi z umělohmotných kostiček. Podle odhadů firmy si s jejími stavebnicemi loni hrálo po celém světě více než 85 milionů dětí. Zisk firmy loni stoupl o 15 procent. Lego vyrábí své hračky rovněž v České republice, výrobní závod má v Kladně.

Související
Newsletter

Byznys

Nechcete, aby vám uniklo to nejdůležitější z byznysu a finančních trhů?

Každý pátek od nás dostanete souhrn klíčových událostí doplněných o kontext. Autory jsou přední osobnosti Hospodářských novin: Jaroslav Mašek, Luděk Vainert, Milan Mikulka, Jana Klímová a Martin Ehl.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem příjmu newsletteru. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru