Žádné genetické úpravy, chemické postřiky ani vykořisťování pěstitelů. Jen čistý, původní a geneticky neupravený bavlník pěstovaný za férových podmínek. Spotřeba organické bavlny, tedy té, která se pěstuje tradičním způsobem bez chemických prostředků a genetických úprav, začala růst.

Celosvětově v posledních dvou letech vzrostl trh s organickou bavlnou o 10 %, což je významný obrat oproti předchozím čtyřem letům, kdy naopak v kuse klesal. Vyplývá to z nyní zveřejněné studie (Organic Cotton Market Report) mezinárodní neziskové organizace Textile Exchange, která se věnuje udržitelnému textilnímu průmyslu. Zároveň s tím zpráva vyhlašuje nejvýznamnější odběratele organické bavlny z řad řetězců s oblečením. Studie pracuje s daty od 57 společností ze zemí, kde se organická bavlna pěstuje.

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.