Žádné genetické úpravy, chemické postřiky ani vykořisťování pěstitelů. Jen čistý, původní a geneticky neupravený bavlník pěstovaný za férových podmínek. Spotřeba organické bavlny, tedy té, která se pěstuje tradičním způsobem bez chemických prostředků a genetických úprav, začala růst.

Celosvětově v posledních dvou letech vzrostl trh s organickou bavlnou o 10 %, což je významný obrat oproti předchozím čtyřem letům, kdy naopak v kuse klesal. Vyplývá to z nyní zveřejněné studie (Organic Cotton Market Report) mezinárodní neziskové organizace Textile Exchange, která se věnuje udržitelnému textilnímu průmyslu. Zároveň s tím zpráva vyhlašuje nejvýznamnější odběratele organické bavlny z řad řetězců s oblečením. Studie pracuje s daty od 57 společností ze zemí, kde se organická bavlna pěstuje.

Zatím jste si přečetli 20 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.
Newsletter

Byznys podle HN

Nechcete, aby vám uniklo to nejdůležitější?

Pro naše čtenáře připravujeme každý týden newsletter o byznysu a finančních trzích. Stačí zde zadat svůj email a každý pátek od nás dostanete souhrn událostí, které byste neměli minout. A přidáme osobní tipy čtyř osobností newsroomu Hospodářských novin. Píše Martin Jašminský, Luděk Vainert, Luboš Kreč a Petr Kain.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů a zasíláním obchodních sdělení, více informací ZDE. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru