Hrubý domácí produkt Japonska se v letošním prvním čtvrtletí v celoročním přepočtu zvýšil o 3,9 procenta. Oznámila to v pondělí tamní vláda. Opravila tak předběžný odhad z minulého měsíce, podle kterého růst činil pouze 2,4 procenta.

Údaje podporují názor japonské centrální banky, že ozdravení třetí největší ekonomiky světa z loňské recese nabírá na síle. Hospodářský růst navíc v prvním čtvrtletí výrazně překonal očekávání analytiků, kteří jej odhadovali na 2,7 procenta, napsala agentura Reuters.

V mezičtvrtletním srovnání japonská ekonomika stoupla o rovné procento namísto dříve ohlášených 0,6 procenta. Růst podle agentury AP podpořily silné spotřebitelské i podnikatelské výdaje.

Související
Newsletter

Byznys podle HN

Nechcete, aby vám uniklo to nejdůležitější?

Pro naše čtenáře připravujeme každý týden newsletter o byznysu a finančních trzích. Stačí zde zadat svůj email a každý pátek od nás dostanete souhrn událostí, které byste neměli minout. A přidáme osobní tipy čtyř osobností newsroomu Hospodářských novin. Píše Martin Jašminský, Luděk Vainert, Luboš Kreč a Petr Kain.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů a zasíláním obchodních sdělení, více informací ZDE. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru