Generální ředitel pojišťovny Generali Štefan Tillinger končí. Změnu na nejvyšším postu potvrdil tiskový mluvčí společnosti. Podle zdrojů HN o tom už vedení firmy informovalo zaměstnance e-mailem.

"Mohu potvrdit, že Štefan Tillinger odchází ze skupiny Generali. Roli generálního ředitele pojišťovny Generali převzal člen představenstva Pavel Mencl," napsal HN Jiří Cívka, mluvčí pojišťovny.

Tillinger zároveň skončil i v představenstvu České pojišťovny, která také patří italské Generali Group. Vyplývá to z webových stránek České pojišťovny. Nově se v představenstvu objevilo jméno Karel Bláha.   

HNBYZNYS NA TWITTERU

Byznysovou rubriku Hospodářských novin  najdete také na Twitteru.

Tilliger pro italskou Generali Group pracoval v různých pozicích dlouho. Do její tuzemské pobočky nastoupil v roce 2001. Poté, co Generali Group vytvořila společný podnik s Kellnerovou PPF, který mimo jiné ovládal Českou pojišťovnu, přešel do představenstva České pojišťovny. V polovině roku 2011 se pak stal šéfem Generali Pojišťovny.

Tuzemská Generali je objemem předepsaného pojištění za prvním kvartálu letošního roku čtvrtou největší pojišťovnou v Česku za Českou pojišťovnou, Kooperativou a Allianz. V uvedeném období měla na trhu osmiprocentní podíl.

Není to jediná velká personální změna, kterou prochází tuzemský pojišťovací byznys italské skupiny. Od 1. června je šéfem Česká pojišťovny Marek Jankovič, dosavadní šéf slovenské Allianz. Největší tuzemská pojišťovna hledala nástupce Jaroslava Mlynáře dlouho a obtížně, zhruba jeden rok. Mlynářovi vypršelo funkční období v září 2014, ale na jaře navenek unikla informace, že Mlynář skončil, a firmu od té doby řídil generální ředitel Generali CEE holdingu Luciano Cirinà.

Generali Pojišťovna je součástí skupiny Generali, jednoho z největších světových pojistitelů. Působí ve více než 60 zemích a má podle údajů z roku 2013 přes 65 milionů klientů.

Související
Newsletter

Byznys podle HN

Nechcete, aby vám uniklo to nejdůležitější?

Pro naše čtenáře připravujeme každý týden newsletter o byznysu a finančních trzích. Stačí zde zadat svůj email a každý pátek od nás dostanete souhrn událostí, které byste neměli minout. A přidáme osobní tipy čtyř osobností newsroomu Hospodářských novin. Píše Martin Jašminský, Luděk Vainert, Luboš Kreč a Petr Kain.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů a zasíláním obchodních sdělení, více informací ZDE. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru