Viděním Josefa Pleskota je Karlín jedním z nejstarších developerských projektů z počátků industriální éry 19. století. Místem, které prošlo velkým rozmachem, úpadkem a po povodních v roce 2002 také velkou transformací.

Michal Pešek, člověk, který s Karlín zvolil jako své místo pro práci i pro život, přišel do této čtvrti po povodních a díky tomu měl možnost dennodenně zažívat přerod čtvrti na vlastní oči. V těch se z liduprázdné čtvrti stal Karlín místem, kde ulice ve všední dny i ve svátky klokotají životem.

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

  • Karlín je místem, kde se daří skloubit starou architekturu s novou.
  • Genius loci bývalé industriální čtvrti je velmi silný, je však třeba dbát na zachování jeho sociální různorodosti.
  • Čtvrť mezi Vltavou a Vítkovem má stále velký potenciál rozvoje.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.