Skupina Unicapital olomouckého podnikatele Pavla Hubáčka spolkla další zemědělskou firmu. Unicapital Agro v květnu koupil firmu Moravan, která se věnuje rostlinné a zemědělské výrobě a hlavně na Novojičínsku hospodaří na 2600 hektarech zemědělské půdy. Podle informací HN Unicapital zaplatil za Moravan vyšší desítky milionů korun.

"Celkově má nyní Unicapital v zemědělství přes pět tisíc hektarů zemědělské půdy, denně naše firmy produkují kolem 25 tisíc litrů mléka," uvedl Hubáček s tím, že v zemědělství chce jeho společnost nadále růst. Společnost Moravan hospodaří kromě Novojičínska i na Frýdeckomístecku a Ostravsku. V rostlinné oblasti se zaměřuje na pěstování pšenice, řepky, kukuřice a ječmene, v živočišné zejména na chov skotu s denní produkcí 5500 litrů mléka. 

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.