Vítězem letošního 15. ročníku ankety Pojišťovna roku se stala Česká podnikatelská pojišťovna (ČPP), která ve čtyřech hlavních kategoriích získala dvě první a dvě druhá místa. Výsledky soutěže, kdy pojistitele hodnotilo 700 pojišťovacích makléřů, oznámily Asociace českých pojistných makléřů (AČPM) a Česká asociace pojišťoven (ČAP). Ty soutěž organizují.

Česká podnikatelská pojišťovna zvítězila v kategorii pojištění průmyslu a podnikatelů a v autopojištění. Kooperativa byla první v pojištění občanů a Pojišťovna České spořitelny v životním pojištění. Nejvyšší příčku v kategorii specializované pojištění získala podeváté ERV Evropská pojišťovna. 

"Posun ČPP na přední příčky ve všech kategoriích je bezpochyby výsledkem dlouhodobé koncepční spolupráce s makléři v celém vedení pojišťovny. Musím zde ale vyzdvihnout téměř buldočí úsilí, s jakým svůj tým vede generální ředitel této pojišťovny Jaroslav Besperát," komentoval výsledky ankety předseda AČPM Ivan Špirakus.

V žebříčku Pojišťovací makléř roku 2014, kde naopak členské pojišťovny ČAP hodnotí spolupráci s makléři, získala premiérové prvenství společnost Respect. Výsledky této kategorie přinesly překvapení. Proti loňskému ročníku se totiž v pořadí objevili hned tři noví makléři, a vítězná společnost přeskočila loňského výherce Renomii i stálici Insii. 

Prezidium AČPM na základě nominací jejích členů a doporučení pojistitelů také tradičně udělilo čestný titul Osobnost pojistného trhu za mimořádný přínos rozvoji českého pojišťovnictví. Oceněn byl bývalý předseda AČPM a dlouholetý šéf makléřské společnosti GrECo JLT Czech Republic Zdeněk Voharčík.

Asociace českých pojišťovacích makléřů existuje od roku 1994. Její členové podle kvalifikovaného odhadu uskutečňují tři čtvrtiny všech makléřských obchodů v Česku.

Související
Newsletter

Byznys

Nechcete, aby vám uniklo to nejdůležitější z byznysu a finančních trhů?

Každý pátek od nás dostanete souhrn klíčových událostí doplněných o kontext. Autory jsou přední osobnosti Hospodářských novin: Jaroslav Mašek, Luděk Vainert, Milan Mikulka, Jana Klímová a Martin Ehl.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem příjmu newsletteru. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru