Americká farmaceutická firma MSD utratí v Česku během tří let do roku 2016 za provoz svého nového vývojového centra 60 milionů dolarů (1,5 miliardy korun). Z toho 80 procent tvoří náklady na pracovníky a pětinu pronájem a design budovy Riverview a provozní náklady. Ve čtvrtek to uvedli zástupci MSD. Tento týden otevřené centrum celkově zaměstná více než 500 vysoce kvalifikovaných IT specialistů, ekonomů, biologů a lékařů.

HNBYZNYS NA TWITTERU

Byznysovou rubriku Hospodářských novin  najdete také na Twitteru.

Rozhodnutí umístit globální inovativní IT centrum do Prahy vycházelo podle firmy z dostatku kvalifikovaných pracovních sil, které česká metropole nabízí. "Rozhodli jsme se inovativní centrum otevřít v Praze, protože Praha nabízí kvalitní a vzdělané specialisty s vysokou úrovní znalostí a profesních schopností. Hledáme zaměstnance, kteří disponují hlubokými znalostmi v oboru IT, nebo vědomostmi z biologie, chemie a medicíny," uvedl globální ředitel pro IT v MSD Clark Golestani.

Inovativní centrum sídlí v 6200 metrech čtverečních pronajatých kanceláří, tedy asi 90 procentech plochy šestipatrové budovy Riverview společnosti Skanska na pražském Smíchově. Původně si MSD vybrala menší Hadovka Office Park v Praze 6, ale loni své rozhodnutí změnila.

Centrum se zaměřuje zejména na matematické modelování, bezpečnost informací, mobilní technologie a analýzy dat. Přední farmaceutické společnosti mají k dispozici velké množství údajů výzkumu a vývoje, z výroby nebo dalších činností. Mnohé z nich nejsou dosud plně využity, pražské IT centrum to chce změnit.

Projekt Globálního inovativního centra má zároveň bezprostředně napomoci rychlému rozvoji bývalé tovární čtvrti na Smíchově. Progresivní však bude i svou vnitřní strukturou. Přinese například řadu originálních řešení komunikace uvnitř firmy, kdy zaměstnanci budou moci například zachycovat a sdílet informace v rámci budovy pomocí vizualizačních pomůcek a interaktivních panelů.

Farmaceutická firma MSD působí v Česku od roku 1992. Zaměřuje se na biologickou léčbu, oblast vakcín, léčbu diabetu a dalších onemocnění. MSD je obchodní název společnosti Merck & Co s ústředím v americkém New Jersey.

Související
Newsletter

Byznys podle HN

Nechcete, aby vám uniklo to nejdůležitější z byznysu a finančních trhů?

Každý pátek od nás dostanete souhrn klíčových událostí doplněných o kontext. Autory jsou přední osobnosti Hospodářských novin: Jaroslav Mašek, Luděk Vainert, Milan Mikulka, Jana Klímová a Martin Ehl.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem příjmu newsletteru. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru