Těžební firma Sokolovská uhelná vykoupila 30procentní podíl od jednoho ze svých akcionářů, Jana Kroužeckého. Smlouva o převodu podílu na firmu byla podepsána ve středu. Respektu to potvrdil hlavní akcionář společnosti František Štěpánek. Cena obchodu za necelou třetinu akcií se má pohybovat mezi 4 až 5 miliardami korun. 

"Menšinový akcionář Sokolovské uhelné, právní nástupce ("SUPN") Jan Kroužecký, vlastnící 30 % akcií SUPN, se dohodl na prodeji akcií SUPN. V souvislosti s uvedeným prodejem došlo mezi akcionáři SUPN, SUPN a dalšími osobami k narovnání dlouholetých sporných vztahů a ukončení souvisejících soudních řízení. Strany považují uzavření transakce za pozitivní a prospěšné," uvedl Štěpánek.

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

  • Sokolovská uhelná od Jana Kroužeckého vykoupila 30procentní podíl své společnosti.
  • Cena obchodu se má pohybovat mezi 4 až 5 miliardami korun a těžařská firma je díky němu nyní plně pod kontrolou Františka Štěpánka a Jana Rokose.
  • Z dohodnuté ceny mezi čtyřmi až pěti miliardami korun by měl určitou část jako doplatek zřejmě ještě získat Kroužecký, většina peněz ale zřejmě poputuje k Pavlu Tykačovi.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.